Welness, o čem byl rok 2018?

Vážení a milí, sedám k počítači s plánem otočit se za minulým rokem, a to dříve, než se naplno rozeběhne rok nadcházející. Mám v plánu se podívat na to, jaké všechny wellness události se udály (a o kterých nebyl čas vám se napsat v průběhu). Jak (prý) řekl Winston Churchill: Plány jsou bezcenné, to stěžejní je plánování. Ehm, naplánováno toho bylo dost, pojďme se tedy podívat, co všechno se nakonec stalo!

Cestou ke zdraví vyrazila další skupinka

Tohle nemohlo chybět, že? Na jaře jsme se vydali na tradiční cestu za zdraví a 13 týdnů jsme se skupinou v Brně zkoumali, kudy tedy vedou naše krůčky ke spokojenosti a radosti. Byl to už čtvrtý ročník!

Díky Barbaře za hostování kurzu v Naživo, Šárce, Kájovi, Kubovi, Marušce, Evelin, Lence, Filipovi … a všem, kdo s námi šli i třeba jen kousek.

Skončilo psaní, už můžete číst!

 

Byl to právě kurz Na cestě, co stálo v centru v centru většiny toho, co jsem v poledních 5 letech dělala. Zkoumala, co se v tom kurzu opravdu děje (ve zkratce: jak se mění vnímání zdraví před a po kurzu).  Pfff, trvalo to, ale je to tam. V letošním roce bylo dopsáno, obhájeno, odpromováno a hotovo!

Díky všem, kdo jste v tento proces věřili :) Zájemci můžete číst tu...

 

Na univerzitě se o wellness mohou dozvědět studenti všech fakult

 

Ale nebojte, koncem doktorátu na univerzitě wellness nekončí. K dalším již tradičním kouskům z repertoáru wellness událostí patří výuka na Fakultě sportovních studií. K předmětům o Wellness koučinku a anglickému Health promotion in practice se přidal na podzim i nový předmět Wellness – zdravý životní styl v praxi. V rámci celouniverzitní tělesné výchovy teď mohou studenti všech fakult pracovat na tom, aby svým studiem prošli ve zdraví a s hlavou vztyčenou. Sešla se nás tam pěkná řádka oborů: Biochemie, medicína, informatika i uměnovědy. Byla to skvělá paleta! 

Díky, že jste se do tohoto nového (i do těch starších) předmětů zapsali!

 

Wellness je o lidech, proto jsme se začali setkávat v councilu

 

Letošní rok s sebou přinesl jednu jedinečnou, ale pravidelně se opakující událost, ze které mám opravdu radost. Wellness totiž není jen o tom, aby vám samotným bylo dobře, ale závisí ve velké míře i na lidech, které máme kolem sebe. Proto jsme s Evou začaly pořádat wellness councily. Jednou měsíčně se setkáváme nad jednotlivými wellness tématy a zkoušíme aktivity, sdílíme příběhy, a … přijďte se podívat. Sledujte akce na Facebooku.

 

Wellness odpoledne v Šišce

Proběhl taky druhý ročník setkání v Šišce, tentokrát společně s Martinovým úvodel do nenásilné komunikace, otevřeným councilem, wellness inventurou a dobrým jídlem. Funnily enough, stejně jako v předešlém roce se akce konala den před státnicemi/obhajobou. Aneb, jak se zrelaxovat před dnem D.

Díky Evi a Arvi, že zakládáte tradici! (Příští rok už bez těch zkoušek, prosím!)

 

Festival osobnostního rozvoje

Na Festivalu osobnostního rozvoje probíhaly další inventury, byl to příjemný slunečný víkend. Proto si skupina odhlasovala, že … 

… se půjdeme válet do trávy.

 

Wellness na Zubštejně

 

A taky na Zubštejnu času, jedinečném letním festivalu na zřícenině hradu Zubštejn, bylo malé wellness zastavení. Čas tam totiž běží jinak. Je to totiž wellness festival!

Přijďte i letos: www.zubstejn.cz

 

Wellness koučink na konferenci integrativních koučů

 

A z odborného soudku: na Konferenci integrativních koučů jsme si povídali o rozdílu mezi koučinkem, profesním mentoringem, HR a dalšími podobnými profesemi. Jak do toho zapadal wellness koučink? Jako totožný obor, ve kterém mohou koučové uplatnit veškeré své dovednosti, ale jehož hlavním cílem není efektivita nebo naplňování nastavených cílů. Cílem wellness koučinku je osobní pohoda, tedy jak to udělat, aby v našem životě celkově bylo dobře. Pfff, zase jsem se pro tento svůj obor nadchla!

Díky Katce, která mě na akci pozvala, taky všem, kdo se podíleli na její organizaci a neposlední řadě těm, kdo workshop zaplnili do poslední židle!

 

Den, který může změnit váš život, se koná (každý rok) v červnu

 

V červnu se taky konal Global Wellness Day, tedy Celosvětového dne wellness. To je ten den, kdy se máte o sebe dobře starat – nádech, výdech, narovnat se, uvolnit ztuhlé svaly, správně si sednout na židli a na závěr se trochu usmát. To je jen několik málo věcí, které pro sebe můžete udělat.
Se Zuzkou jsme k tomu nabádaly diváky Dobrého rána s Českou televizí. Díky Ivce, že nás šupla před kameru.

landwirtinnen partnersuche

 

Wellness gang rozšiřuje svou působnost na (skoro) všechny světové kontinenty

Celosvětový, to je nejen Global Wellness Day, ale také naše NWI International Standing Committee, tedy komise amerického National Wellness Intitutu, ve kterém jsme společně s Francií a Anglií zástupci Evropy. Nechybí Mexiko, USA, Japonsko, Jihoafrická republika, Austrálie… ale stále nám chybí Antarktida!! A o co nám jde? Podporovat rozvoj wellness oborů v jednotlivých zemích. Prostě taková ta mravenčí práce, ale ještě se u toho usmíváme, tak je to dobré.

 

Wellness, to je hra a hřiště je Evropa

 

K šíření wellness napříč Evropou nadále využíváme program Erasmus+, v rámci kterého jsme v prosinci uspořádali už třetí edici kurzu Game of Wellness! Děkujeme za štědrou podporu, která nám dovolila pozvat 25 účastníků z Bulharska, České republiky, Francie, Maďarska, Itálie, Polska, Rumunska, Slovinska, Španělska, Velké Británie a týden s nimi podrobně zkoumat principy wellness a gamifikace.

Díky Barči, Carminemu a týmu Dobroti, že se nám to zase podařilo vyhrát!

Více se o kurzu dočtete zde…

 

A co bude v roce 2019?

Já vím, že Winston měl rád plánování, ale já přeci jen nechám naše wellness plány na rok 2019 otevřené. V zákulisí se samozřejmě rýsuje několik perliček, ale nechci vás připravit o překvapení.

Tak aspoň dvě pozvánky:

-          CUS výuka (Brno) – pro studenty MU se bude otevírat další „semestr wellnessu“ pod kódem p9012. Kdo nemáte ještě splněnou povinnou tělesnou výchovu, v jarním semestru se můžeme potkat v úterý v 7 nebo v 9 hodin v Kampusu

-          Mezinárodní den žen (Londýn) – v březnu se slaví mezinárodní den žen, a protože wellness pro ženy je specifické téma, pojedeme ho letos oslavit do Anglie na konferenci Global Women for Well-being. Pojeďte taky, svým vstupným podpoříte dobrou věc!

O dalších plánech vás budu informovat na Facebooku!

Díky za pozornost a podporu už teď...

Článek napsala Jana Stará


1 komentáře

 Let me bring you sales at no cost to you 

Hello I was just on your website I did not see a link for affiliates, so I am going to take a wild guess that you do not use any to promote your company :) How about we bring you in sales without you paying for leads or ads or SEO or anything like that! Imagine having access to 4,000 affiliates that only got paid when they bring you a paying client\sale! yep no paying for leads or emails, just paying for results. Our company has access to 4,000 affiliates that use paid ads such as Google, Facebook and Youtube from there own resources to bring you in paying clients! you don't pay out for their time or their ad costs you just pay on what matters results! I would love to get on a quick 15-minute call with you to discuss putting your service and products in front of our 4k affiliates and bringing in you fresh clients. We will help your business grow while you only pay for what matters REAL results! find out more information and book a call with me here http://www.enzlo.online The call will just be around 15 minutes and we can discuss where your at business-wise and how our networks can get you, new clients. I am looking forward to having a chat with you.. have a great day ahead. Let me bring you sales at no cost to you http://www.enzlo.online


Podělte se o svůj názor