Wellness kurzy

kurz Na cestě ke zdraví, na cestě k sobě

kurz Na cestě ke zdraví, na cestě k sobě

  1. únor 2020,  18:00 ,  v centru Brna, bude upřesněno

Jak splnit všechny povinnosti a stále mít čas na sebe, rodinu i své kamarády? Jak u toho všeho stíhat cvičit, jíst zdravě a dělat všechno tak, jak se má? Co když tréninkový plán, jídelníček a plánovací kalendář nestačí? Co když tomu pořád něco chybí?

13týdenní zážitkový kurz, ve kterém se naučíte pečovat o své zdraví, nejen o svoje tělo.

Dozvíte se a naučíte, jak si ve vlastním životě poskládat ty věci, o kterých víme, že bychom měli dělat (ale neděláme) a jak k tomu přidat kousky radosti a spokojenosti. Jednoduše se na konci kurzu budete cítit líp (a to je vědecky potvrzeno!).


https://groupecerco.com/wp//?page_id=314

V kurzu se zážitkovou formou podíváme na dvanáct témat, kterým je dobré v životě věnovat pozornost. Každý týden si vyzkoušíte novou techniku, jak můžete ovlivnit své aktuální zdraví a pohodu, efektivněji zvládat stres a cítit se prostě lépe a zdravěji.

 

Témata a techniky, které během kurzu vyzkoušíte?

Skupinová diskuse, pohyb. dechová cvičení, relaxace, reflektivní kresba, psaní deníku… Prozkoumáme vzájemné souvislosti fyzického zdraví a spokojeného života ze všech stran.

Nebudeme se o tom však jenom bavit a debatovat – celých třináct týdnů na sobě budete pracovat, nové poznatky a dovednosti zkoušet a učit se tak sami o sobě mnohem víc, než jste doposud věděli. Kurz je vybudován na principu učící se komunity, kdy uzavřené skupiny o počtu 8-16 účastníků v rámci kurzu sdílejí nové poznatky i předchozí zkušenosti, jsou jeden druhému oporou a motivací. Míra zapojení každého účastníka je však individuální.

 

TERMÍN: středa 18:00-20:00, jaro 2020 (17. únor - 15. květen) 

kurz se uskuteční při minimálním počtu 8 účastníků 

MÍSTO: v centru Brna, bude upřesněno

     Budeme se potkávat pravidelně, a to jednou týdně, pravděpodobně ve středu v podvečer na 1,5-2 hodiny v příjemných prostorách v centru Brna. Naplánujte si prosím příchod o čtvrthodiny předem. Využijete ji na uklidnění, naladění na ostatní a uvaření čaje, abychom v 18:30 mohli začít s plnou pozorností. 

CENA: 2000 Kč před kurzem na pokrytí organizačních nákladů + odměna lektorce placená na konci kurzu ve výši dle vašeho uvážení a možností

     V kurzu získáte 3 měsíce prostoru a času pro sebe, 26 hodin práce s certifikovanou lektorkou a wellness koučkou, 2 hodnocení Wellness Inventory, hromadu technik a inspirace do všedního dne. Na závěr můžete využít hodinové individuální koučovací sezení.

Pro studenty, rodiče na rodičovské dovolené, a pro lidi ve špatné finanční situaci nabízíme 4 místa za vstupní cenu 1000 Kč + odměna lektorce. Sleva je určena pro Ty, kterým by plná cena zabránila v účasti na kurzu. Rozvažte, zda slevu potřebujete. Důvěřuji Vašemu rozhodnutí. Pokud váháte, napište mi. 

PŘIHLAŠOVÁNÍ: 

     Přihlašovací formulář je na konci stránky. Po jeho odeslání se s vámi spojím a doladíme detaily.

Kurz se uskuteční při minimálním počtu 8 účastníků, proto prosím dejte vědět nejpozději do konce ledna, jestli o kurzu uvažujete. Díky!

 

OBSAH KURZU: Na úvodním semináři nakousneme téma zdraví a wellness, následující semináře se pak budou věnovat dvanácti základním tématům wellness:

 1. týden – Vlastní zodpovědnost a láska
 2. týden – Dýchání
 3. týden – Smysly
 4. týden – Výživa
 5. týden – Pohyb
 6. týden – Pocity
 7. týden – Myšlení
 8. týden – Hra a práce
 9. týden – Komunikace
 10. týden – Intimita
 11. týden – Hledání smyslu
 12. týden – Transcendence

To vše metodami zkušenostně-reflektivního učení. Budete víc mluvit, hýbat se, přemýšlet, zkoušet, objevovat,…     

Pro koho je kurz určen?

Kurz je pro všechny, komu ke zdraví třeba něco chybí nebo přebývá, pro ty kdo se sebou chtějí začít něco dělat. Ať už plánujete shodit pár kil, začít běhat nebo se chcete posunout, učit se nové věci a potkávat nové lidi, tento kurz je pro vás.

V kurzu mají své pevné místo také ti, kdo pracují s lidmi, ať už jako lektoři, cvičitelé, fyzioterapeuti, terapeuti, lékaři, učitelé, ... či další pomáhající profese. V kurzu se totiž naučíte, jak lidská mysl a tělo funguje, což se vám bude hodit v práci. Naučíte se ale také starat sami o sebe, což se vám bude hodit jak v práci, tak v životě.

Není věková hranice pro účastníky, nejčastěji se však hlásí lidé 20-50 let, různého pohlaví, zájmů i profesí. Měli jsme tu lékařku, programátora i studentku sociologie. Každý si v kurzu našel, co pro něj bylo přínosné a zajímavé.

Kurz je tedy vhodný zejména pro zvídavé lidi, protože vám nebudu servírovat zaručeně účinné jídelníčky ani tréninkové plány. Budete spíš dostávat otázky a informace, které se týkají zdravějšího života, a které vás navedou k hledání vlastních odpovědí. Témata, o kterých se budeme bavit, dobře znáte a každý můžete přispět svou troškou do mlýna a inspirovat tak ostatní. A pokud mluvit nebudete chtít, nemusíte.

 

Komu by kurz doporučil Kuba, který ho už absolvoval?

"Tento kurz je nutností pro každého, kdo cítí, že s jeho každodenním životem a jeho vlastní rovnováhou není něco v pořádku. Pro ty, co si myslí, že mají věci srovnané, je kurz naprostou nutností, protože zjistí, že se mýlí a dozví se, že jejich život může být ještě lepší a kvalitnější. Pokud někdo jen vteřinu váháte, neváhejte, tento kurz váš bude nejlépe strávený čas při poznávání sami sebe."

- Kuba

A co o kurzu říká Týna?

"Nesmírně příjemně a poučně strávený čas, který Vám ukáže dveře, které jste možná dosud neviděli. Pokud nevíte kudy kam a chcete to změnit a necítit se v tom tak zmateně a sami, je to pro Vás to pravé. A jako bonus úžasná lektorka :)"  

- Týna

Proč přijít na tento kurz?

Protože to je jediný kurz svého druhu v České republice a taky proto, že mám zálibu nejen v dělání věcí, které mě baví, ale i v dělání věcí tak, aby to bavilo ostatní.

 • Proto budeme používat metody zkušenostně reflektivního učení (budete mluvit, hýbat se, přemýšlet, zkoušet, objevovat)
 • nebudou to jen plané řeči do větru (vycházím z metodiky Johna Travise, která systematicky spojuje všechny složky zdraví - tělesnou, psychickou, sociální i spirituální, a sleduje jejich souvislosti)
 • součástí kurzu je diagnostika pomocí white girl porn video a vy se naučíte s tímto nástrojem pracovat 
 • odnesete si konkrétní věci, které chcete dělat jinak – zdravěji (během kurzu spojíte své aktuální zkušenosti a vědomosti s vědeckými poznatky a pohledy a upletete si z toho návod, jak to od zítřka dělat jinak)
 • seminář bude veden s úsměvem a podporou (nejen proto, že se ráda usmívám, ale proto, že si myslím, že k sobě samotným a ke zdravému životu jiná cesta nevede). 

 

Tento kurz je věda!

Kurz Na cestě ke zdraví na cestě k sobě vychází z vědecky podložených faktů a metod, nejen z osobních zkušeností či tzv. metody „já si myslím“. Chci vám předat, co současné poznání nabízí, názor si uděláte sami. 

Věda kolem našeho kurzu spočívá v tom, že když na sobě 13 týdnů pracujete, stoprocentně se na vás a vašem životním stylu něco změní. V kurzu proto sledujeme tuto změnu před a po kurzu, ale zajímá mě také, jestli budete žít zdravěji i poté, co kurz skončí. 

Tento kurz vznikl jako součást výzkumu k disertaci. A na co bylo výsledkem? Všichni, kteří kurzem doposud prošli, na jeho konci chápali zdraví v širších souvislostech, žili zdravěji a byli spokojenější a laskavější sami k sobě i ostatním. Bude to tak i u vás? To uvidíme ;)

 

V případě jakýchkoliv dotazů mi neváhejte napsat na adresu jana@wellcome.cz


https://groupecerco.com/wp//?page_id=314


Read More Here