Wellness kurzy

kurz Na cestě ke zdraví, na cestě k sobě

kurz Na cestě ke zdraví, na cestě k sobě

  1. leden 2030,  18:00 ,  aktuální termín kurzu na vyžádání

Jak splnit všechny povinnosti a stále mít čas na sebe, rodinu i své kamarády? Jak u toho všeho stíhat cvičit, jíst zdravě a dělat všechno tak, jak se má? Co když tréninkový plán, jídelníček a plánovací kalendář nestačí? Co když tomu pořád něco chybí?

13týdenní zážitkový kurz, ve kterém se naučíte pečovat o své zdraví, nejen o svoje tělo.

Dozvíte se a naučíte se, jak do vlastního života poskládat ty věci, co víme, že bychom měli dělat, ale neděláme. Jednoduše se na konci kurzu budete cítit líp (a to je vědecky potvrzeno!).


home workouts for women

Společně se zážitkovou formou se podíváme na dvanáct témat, kterým je dobré v životě věnovat pozornost. Každý týden si vyzkoušíte novou techniku, jak můžete ovlivnit své aktuální zdraví a pohodu, efektivněji zvládat stres a cítit se prostě lépe a zdravěji.

Ale pozor! Tento kurz není lékem na všechny problémy světa! Sluníčko nebude svítit každý den a někdy je prostě třeba projít hořkým údolím, abychom zas mohli na vrchol. Tento kurz údolím neprojde za vás, ale naučí vás, jak jej zvládnout efektivněji, rychleji a s hlavou zdviženou.

 

Témata a techniky, které během kurzu vyzkoušíte

Vzájemné souvislosti fyzického zdraví a spokojeného života, principy osobnostního rozvoje, změny životního stylu a přítomného okamžiku. Dechová cvičení, relaxace, vizualizace, pohyb, reflektivní kresba, psaní deníku,…

Nebudeme se o tom však jenom bavit a debatovat – celých třináct týdnů na sobě budete pracovat, nové poznatky a dovednosti zkoušet a učit se tak sami o sobě mnohem víc, než jste doposud věděli. Kurz je vybudován na principu učící se komunity, kdy uzavřené skupiny o počtu 6-16 účastníků v rámci kurzu sdílejí nové poznatky i předchozí zkušenosti, jsou jeden druhému oporou a motivací. Míra zapojení každého účastníka je však individuální.

 

TERMÍN: jaro 2019 (únor-květen)

MÍSTO: Naživo, Václavská 12a, Brno

     Budeme se potkávat pravidelně, a to vždy ve čtvrtek odpoledne na dvě hodiny v příjemných prostorách v centru Brna. Naplánujte si příchod o čtvrthodiny předem. Využijete ji na uklidnění, naladění na ostatní a uvaření čaje, abychom v 18:00 mohli začít s plnou pozorností. 

CENA: 4500 Kč 

     V kurzu získáte 3 měsíce prostoru a času pro péči o sebe, 26 hodin seminářů s certifikovanou lektorkou a wellness koučkou, 2 hodnocení Wellness Inventory, 13 technik a hromadu doplňujících studijních materiálů. Na závěr můžete využít hodinové individuálního koučovací sezení.

Pro studenty, rodiče na rodičovské dovolené, a pro lidi ve špatné finanční situaci nabízíme 4 místa za cenu 2900 Kč. Sleva je určena pro Ty, kterým by normální cena zabránila v účasti na kurzu. Rozvažte, zda slevu potřebujete. Důvěřuji Vašemu rozhodnutí. Pokud váháte, napište mi. 

PŘIHLAŠOVÁNÍ: 

     Přihlašovací formulář je na konci stránky. Po jeho odeslání se s vámi spojím a doladíme detaily.

 

OBSAH KURZU: Na úvodním semináři nakousneme téma zdraví a wellness, následující semináře se pak budou věnovat dvanácti základním tématům https://tindersite.org/girl-online-dating-loves-cats/:

 1. týden – Vlastní zodpovědnost a láska
 2. týden – Dýchání
 3. týden – Smysly
 4. týden – Výživa
 5. týden – Pohyb
 6. týden – Pocity
 7. týden – Myšlení
 8. týden – Hra a práce
 9. týden – Komunikace
 10. týden – Intimita
 11. týden – Hledání smyslu
 12. týden – Transcendence

To vše metodami zkušenostně-reflektivního učení. Budete víc mluvit, přemýšlet, zkoušet, objevovat,…     

Pro koho je kurz určen?

Kurz je pro všechny, komu ke zdraví třeba něco chybí nebo přebývá, pro ty kdo se sebou chtějí začít něco dělat. Ať už plánujete shodit pár kil, začít běhat nebo se chcete posunout, učit se nové věci a potkávat nové lidi, tento kurz je pro vás.

V kurzu mají své pevné místo také ti, kdo pracují s lidmi, ať už jako lektoři, cvičitelé, fyzioterapeuti, terapeuti, lékaři, učitelé, ... či další pomáhající profese. V kurzu se totiž naučíte, jak lidská mysl a tělo funguje, což se vám bude hodit v práci. Naučíte se ale také starat sami o sebe, což se vám bude hodit jak v práci, tak v životě.

Není věková hranice pro účastníky, nejčastěji se však hlásí lidé 20-50 let, různého pohlaví, zájmů i profesí. Měli jsme tu lékařku, programátora i studentku sociologie. Každý si v kurzu našel, co pro něj bylo přínosné a zajímavé.

Kurz je tedy vhodný zejména pro zvídavé lidi, protože vám nebudu servírovat zaručeně účinné jídelníčky ani tréninkové plány. Budete spíš dostávat otázky a informace, které se týkají zdravějšího života, a které vás navedou k hledání vlastních odpovědí. Témata, o kterých se budeme bavit, dobře znáte a každý můžete přispět svou troškou do mlýna a inspirovat tak ostatní. A pokud mluvit nebudete chtít, nemusíte.

 

Komu by kurz doporučil Kuba, který ho už absolvoval?

"Tento kurz je nutností pro každého, kdo cítí, že s jeho každodenním životem a jeho vlastní rovnováhou není něco v pořádku. Pro ty, co si myslí, že mají věci srovnané, je kurz naprostou nutností, protože zjistí, že se mýlí a dozví se, že jejich život může být ještě lepší a kvalitnější. Pokud někdo jen vteřinu váháte, neváhejte, tento kurz váš bude nejlépe strávený čas při poznávání sami sebe."

- Kuba

A co o kurzu říká Týna?

"Nesmírně příjemně a poučně strávený čas, který Vám ukáže dveře, které jste možná dosud neviděli. Pokud nevíte kudy kam a chcete to změnit a necítit se v tom tak zmateně a sami, je to pro Vás to pravé. A jako bonus úžasná lektorka :)"  

- Týna

Proč přijít na tento kurz?

Protože to je jediný kurz svého druhu v České republice a taky proto, že mám zálibu nejen v dělání věcí, které mě baví, ale i v dělání věcí tak, aby to bavilo ostatní.

 • Proto budeme používat metody zkušenostně reflektivního učení (budete mluvit, přemýšlet, zkoušet, objevovat)
 • nebudou to jen plané řeči do větru (vycházím z https://groupecerco.com/wp//?page_id=314, která systematicky spojuje všechny složky zdraví - tělesnou, psychickou, sociální i spirituální, a sleduje jejich souvislosti)
 • součástí kurzu je diagnostika pomocí Read More Here a vy se naučíte s tímto nástrojem pracovat 
 • odnesete si konkrétní věci, které chcete dělat jinak – zdravěji (během kurzu spojíte své aktuální zkušenosti a vědomosti s vědeckými poznatky a pohledy a upletete si z toho návod, jak to od zítřka dělat jinak)
 • seminář bude veden s úsměvem a podporou (nejen proto, že se ráda usmívám, ale proto, že si myslím, že k osobnostnímu rozvoji a ke zdravému životu jiná cesta nevede). 

 

Tento kurz je věda!

Kurz Na cestě ke zdraví na cestě k sobě vychází z vědecky podložených faktů a metod, nejen z osobních zkušeností či tzv. metody „já si myslím“. Chci vám předat, co současné poznání nabízí, názor si uděláte sami. 

Věda kolem našeho kurzu spočívá v tom, že když na sobě 13 týdnů pracujete, stoprocentně se na vás a vašem životním stylu něco změní. V kurzu proto sledujeme tuto změnu před a po kurzu, ale zajímá mě také, jestli budete žít zdravěji i poté, co kurz skončí. 

Tento kurz znikl jako součást výzkumu k mé disertaci, ve které jsme sledovali, jak kurz funguje na české a americké studenty. A na co bylo výsledkem? Všichni, kteří kurzem doposud prošli, na jeho konci chápali zdraví v širších souvislostech, žili zdravěji a byli spokojenější a laskavější sami k sobě i ostatním. (Já to věděla už předtím, ale teď je to i věděcky prověřeno ;) 

 

V případě jakýchkoliv dotazů mi neváhejte napsat na adresu jana@wellcome.cz


home workouts for women


article critique example apa format